Mezinárodní den šachu 2018 aneb Chess Tour Weissbach

20.07.2018 20:46

Mezinárodní den šachu 2018

 

Letos jsme zvolili putovní výpravu v podhůří Jizerských hor, v Bílém Potoku pod Smrkem.

 

Po desáté hodině jsme se postupně scházeli na frýdlantském autobusovém nádraží. Od zastávky U Krakonoše jsme se vydali kopcovitým terénem na Bartlovu boudu. Tady už nás očekával „domácí“ hráč Tomáš Petrement. Na terase s úžasným výhledem na Polední kameny a Frýdlantské cimbuří jsme pod slunečníky rozehráli první šachové partie. K dispozici jsme měli též Biolkovu knížečku diagramů.

 

Z Bártlovky jsme se přesunuli klidnou částí obce do restaurace Pod poštou. Někteří ochutnali znamenitou zmrzlinu, jiní kávu či jiné nápoje. Upoutali jsme pozornost místních hostů a odvážně se k nám přidal téměř 70-letý pan Karel, který zavzpomínal na šachové lekce pana Karla Šulce, hejnického učitele a propagátora šachu. Bylo vidět, že ani po padesáti letech nezapomněl, jak rozehrát partii. Na závěr jsme ochutnali pizzu Giovanni a posilněni se vydali k penzionu Poledník.

 

Tady jsme již zůstali ve stínu u venkovních stolů. Krom posledních šachových duelů si všichni dopřáli něco z nabídky jídelního lístku – česnečku, krkovičku …

 

Poslední fotografování, rozloučení s Tomášem a přesun na nedalekou zastávku, a pár minut po šestnácté hodině jsme lehce unaveni, ale spokojeni autobusem odjeli zpět do Frýdlantu.

 

FOTOGALERIE:

sachovy-klub-frydlant.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_den_sachu_2018_anev_Chess_Tour_Weissbach/